Ortaya Çıktı: Balinalar Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Biriktiriyor!

Kripto piyasasındaki balinalar ayı piyasalarında sessiz kalma ve ayı sezonunun sonuna doğru birikmeye başlama eğilimindedir. Bu yüzden yatırımcılar, kripto balinalarını yakından takip eder. Son gelişmelerde veriler, balinaların Bitcoin ve 2 altcoin projesini topladığını gösteriyor.

Dev bir balina bu altcoin projesini topluyor!

Önemli bir kripto balinası (0x47…5005) bugün Binance’dan 12,6 milyon dolar değerinde 11.231 MKR çekti. Bu hareket, yatırımcıların MKR için net birikim sinyalleri almasıyla fiyat artışına yol açtı. Balina ayrıca 23 Ağustos’tan bu yana Binance’dan UNFI, LPT ve TRB’yi de topluyor. Borsalardan kişisel cüzdanlara yapılan para çekme işlemleri genellikle uzun vadeli birikim sinyalleri olarak kabul edilir. Miktar yüksekse, yatırımcılar bunu balinanın ilgili altcoin için fiyat artışı beklentisi olarak yorumlar. Balina takipçisi SpotOnChain, balinanın MKR alımını şu şekilde paylaştı:

Balina 0x475, yaklaşık 3 saat 30 dakika önce Binance’ten ortalama 1.125 dolardan (12,63 milyon dolar) toplam 11.231 MKR aldı. Özellikle, MKR fiyatı balinanın ilk birikim dalgasından sonra mevcut fiyata düşmeden önce ani bir sıçrama yaşadı.

Balinalar spot piyasalarda XRP üzerinde alım baskısı kuruyor

Bu arada, 1 milyon ila 10 milyon XRP tutan kripto balinaları Eylül ayının başından bu yana altcoin üzerinde yükseliş baskısı oluşturuyor. Bu fiyat meraklısı balinalar grubu da türev traderlarının iyimserliğini yansıtarak bakiyelerine 30 milyon XRP ekledi. Aşağıda gördüğünüz gibi, balinalar 31 Ağustos kapanışında kümülatif bakiyelerinde yalnızca 3,73 milyar XRP tutuyordu. Ancak 4 Eylül itibariyle, bir ay süren satış çılgınlıklarını tersine çevirerek varlıklarını 3,77 milyar XRP’ye çıkardılar.

XRP Fiyat Spekülatörleri, Eylül 2023’te Balinaların Cüzdan Bakiyelerinde Yükseliş Bekliyor. Kaynak: Santiment

Mevcut piyasa değeri olan 0,50 dolar ile balinalar Eylül’de 15 milyon dolar yatırım yapmış oldu. Bir haftada bu kadar çok token eklediklerine göre balinaların, altcoin fiyatının yükseleceğini tahmin ediyor olmaları mümkün. Balinaların Blockchain topluluklarında ne kadar etkili olduğu düşünüldüğünde, bireysel yatırımcıların onların işlemlerini yansıtmaya başlaması sadece bir zaman meselesi. Analistlere göre, balinaların ve türev traderlarının yükseliş baskısının XRP’yi 0,55 dolar direncinin üzerine çıkarması mümkün.

Bitcoin balinaları kısa sürede 1.500.000.000 dolarlık BTC biriktirdi

Yeni veriler, Bitcoin balinalarının son iki haftada bir milyar doların üzerinde BTC biriktirdiğini ortaya koyuyor. Piyasa istihbarat platformu IntoTheBlock’a göre, büyük Bitcoin sahipleri Ağustos ayının ortasından bu yana BTC topluyor. Bu bağlamda IntoTheBlock, “Bitcoin arzının %0,1’ini ya da daha fazlasını elinde bulunduran adresler son iki hafta içinde BTC varlıklarına 1,5 milyar doların üzerinde ekleme yaptı.” diyor. Yani balinalar sadece altcoin projelerine değil lider kripto paraya da ilgi gösteriyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Ayrıca, Blockchain takip firması Glassnode verileri, en az 10 BTC ya da daha fazlasını elinde bulunduran yatırımcı sayısının 150.000’in üzerine çıktığını bildiriyor. Böylece Glassnode, son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor. Bu doğrultuda Glassnode, “Bitcoin – 10+ coin tutan adres sayısı 157.324 ile son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.” diyor.

Kaynak: Glassnode

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir