Cami tuvaletinde çocuklara istismar: ‘İyi hal’ indirimi verdiler!

Olay, 2020’de merkeze bağlı bir köyde meydana geldi. İddiaya göre; Necmi K., arkadaşı ile bisiklete binen o dönem 7 yaşında olan uzaktan akrabası çocuğu cami tuvaletine götürerek kapıyı kilitledi. Necmi K., bağırdığı için ağzını bantladığı çocuğa önce burada, ardından da evinde cinsel istismarda bulundu.

Necmi K., oyun oynamak için çağırdığı çocuktan 1 yaş küçük uzaktan akrabası çocuğa da cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu. Yaşananlar, çocuğun öğretmenine anlatması ile ortaya çıktı.

Okulda tutanak tutuldu, ardından jandarmaya haber verildi. Gözaltına alınıp, tutuklanan Necmi K. hakkında ‘çocuğa cinsel istismar’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açıldı.

AVUKATTAN BERAAT TALEBİ

Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Necmi K., avukatlar ve aileler salonda hazır bulundu. Savcının mütalaasında 82 yıla kadar hapis cezası istediği sanığın avukatı, “Müvekkilimin atılı suçu işlediğini ispatlayan somut delil yoktur. Suçlama ne raporla ne de tanıkla ispatlanmıştır. Suçlama 2 çocuğun tutarsız iddialarından ibarettir. Lehe hükümlerin uygulanarak beraatine karar verilsin” dedi. Son sözü sorulan Necmi K.,”Hiçbir şekilde bu suçu işlemedim. Böyle bir şey yapmam, bu hataya düşmem. Suçlamayı kabul etmiyorum, beraatimi talep ederim” diye konuştu.

MAHKEMEDE ARBEDE

Mahkeme heyeti, sanığı ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ‘iyi hal’ indirimi de uygulayarak toplam 36 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Necmi K. ‘tehdit’ suçundan beraat ederken, karar sonrası sanık yakınları adliye koridorunda fenalık geçirdi. Bazı sanık yakınları da ‘iftira atıyorsunuz’ diyerek çocukların yakınlarına saldırdı. Taraflar, polisin araya girmesi ile adliyeden çıkartıldı.

Editör notu: Fotoğraf tarafımızca değil, haberi servis eden ajans tarafından mozaiklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir