Trend Micro, NEOM McLaren Formula E Takımının Resmi İş Ortağı Oldu

İş birliği inovasyona dayalı kültüre sahip olan, hıza ve ivmeye büyük önem veren iki markayı bir araya getiriyor.

Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, NEOM McLaren Formula E Takımı’nın Resmi İş Ortağı oldu. İnovasyona dayalı kültüre sahip olan, hıza ve ivmeye büyük önem veren iki markayı bir araya getiren bu çok yıllık iş birliği, ister elektrikli bir araç ister küresel bir işletme olsun, karmaşık ve sürekli değişen dinamik ortamların güvenliğini sağlama konusundaki kararlılıklarını ortaya koyuyor.

NEOM McLaren Electric Racing Yönetici Direktörü ve NEOM McLaren Formula E Takımı Yöneticisi Ian James, Trend Micro’nun takımımızın bir parçası olmasından büyük heyecan duyuyorum. Dünyayı dolaşan bir takım olarak siber güvenlik bizim için kritik önem taşıyor. Bu iş birliği kapsamında Trend Micro ile birlikte operasyonlarımızı güvende tutmanın yollarını keşfedeceğiz. Büyük bir sinerjiye sahip iki marka olarak uzun yıllar süreceğine inandığım bu iş ortaklığımızın vereceği sonuçları sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Spor dünyasının en sofistike ortamları arasında yer alan yarış pistleri, siber tehditlerin beraberinde getirdiği iş risklerine karşı en hassas alanlardan birisidir. Ekosistem genelinde verilerin görünürlüğü ve bunların hızlı bir şekilde anlaşılıp kullanılabilmesi, özellikle yarış gibi zamana duyarlı ve büyük özen gösteren tüm ortamlarda kritik önem taşıyor.

Trend Micro Küresel Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dhanya Thakkar, “Yenilik, hız ve sürdürülebilirlik, Formula E takımının ve Trend Micro’nun özünde yer alıyor. Dünyanın en simgesel şehirlerinde düzenlenen yarışlar ve tutkulu küresel hayran kitlesi dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı Trend Micro ve NEOM McLaren Formula E Takımının mükemmel bir eşleşme olduğuna inanıyorum. Sahip olduğumuz ortak değerlerle sektördeki inovasyonları hızlandırmayı ve siber tehditlere karşı dayanıklılığı artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, “NEOM McLaren Formula E Takımı ile olan bu iş birliğimiz, inovasyonlarla dolu bir geleceğe doğru önemli bir adımı temsil ediyor. Bu iş birliğinin daha fazla fırsatın önünü açacağına ve otomotiv teknolojilerinin daha güvenli bir hale gelmesinde büyük rol oynayacağına inanıyoruz. Trend Micro olarak, elektrikli araçların güvenliğini artıracak ve geleceğin elektrikli araçlarının daha güvenli olmasını sağlayacak birçok çalışma yürütüyoruz. Amacımız bireylerden işletmelere kadar tüm paydaşlarımızı güvende tutmayı amaçlıyoruz” dedi.

İki marka arasındaki iş birliğinin ileride artarak büyümesi öngörülüyor. Trend Micro’nun özellikle elektrikli araçların güvenliğine ve geleceğin araçlarında güvenlik açıklarının tespit edilmesine yönelik çeşitli inovasyon girişimleri ve çalışmaları bulunuyor. Tüm bu çalışmalar ve girişimler, Trend Micro’nun otomotiv teknolojisinin geleceğini yalnızca müşteriler ve yarışlar için değil, tüm toplum için güvence altına alma konusundaki kararlığının altını çiziyor. NEOM McLaren iş birliği, Trend Micro’nun yeni nesil araçları bireyler, işletmeler ve herkes için güvenli tutma taahhüdünün en son örneği olarak büyük önem taşıyor.

Trend Micro, kurumsal siber güvenlik platformu Trend Vision One ile üst düzey güvenlik sunuyor. Şirket, yeni nesil XDR ve üretken yapay zeka ile desteklenen çözümleri ve bulut ortamları, ağlar, cihazlar ve uç noktalardaki 250 milyonun üzerinde sensörden toplanan tehdit istihbaratından faydalanarak 500 binin üzerinde kuruluşun güvende kalmasını sağlıyor.

2023 Londra E-Prix’de başlayacak iş birliği birkaç yıl boyunca devam edecek. Trend Micro’nun logosu her iki NEOM McLaren Formula E aracının arka kanadında ve Halo barında yer alacak.

 

NEOM McLaren Formula E Takımı Hakkında
 NEOM McLaren Formula E Takımı, René Rast ve Jake Hughes ile 2022/23 sezonunda ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonasına katıldı. İki kez Dünya Şampiyonluğu kazanan bir takımın temelleri üzerine inşa edilen takım, ilk kez McLaren Racing’in bir parçası olarak yarışıyor ve motor sporlarının en ikonik isimlerinden birini Formula E Grid’ine getiriyor. Formula E, özünde inovasyon ve sürdürülebilirlik olan elektrikli tek koltuklu bir Dünya Şampiyonasıdır. Dünyanın en ikonik şehirlerinden bazılarında gerçekleştirilen seri, insanları ulaşımın elektrikli hale getirilmesi konusunda eğitmeye, heyecanlandırmaya ve ilham vermeyi amaçlıyor. Formula E; Formula 1, IndyCar, Extreme E ve e-spor ile birlikte McLaren Racing portföyünün bir parçasıdır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir