300 yıllık ikonik ağaç kesilmişti: Bir kişi daha gözaltına alındı

İngiltere’de ‘Robin Hood Ağacı’ olarak da bilinen 300 yıllık dünyaca ünlü çınar ağacının kesilmesiyle bağlantılı olarak bir kişi daha gözaltına alındı.

The Guardian gazetesinin haberine göre, 16 yaşındaki şüphelinin kefaletle serbest bırakılmasının ardından, Northumberland bölgesinde Hadrian Duvarı yakınlarındaki “Sycamore Gap” adlı tarihi ağacın kesilmesi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 29 Eylül Cuma günü 60 yaşındaki bir erkek de gözaltına alındı.

‘ŞOK, DEHŞET VE ÖFKE UYANDIRDI’

Polisin gözaltına aldığı şüphelinin polis memurlarına ‘soruşturmalarla ilgili yardım ettiği’ belirtildi. Northumbria Emniyet Müdürlüğü’nden Rebecca Fenney-Menzies, konuya ilişkin açıklamasında, “Şüphesiz dünyaca tanınan bir simge ve yerel bir hazinenin duyarsızca yok edilmesi tüm kuzeydoğuda ve çok daha ötesinde şok, dehşet ve öfke uyandırdı. Umuyorum ki bu ikinci gözaltı bu durumu ne kadar ciddiye aldığımızı gösteriyordur” dedi.

İkinci bir kişinin daha gözaltına alınmasına rağmen soruşturmanın henüz erken aşamalarında olduğunu belirten Fenney-Menzies, “Eğer konuyla ilgili olan herhangi şüpheli bir durum gördüyseniz ya da duyduysanız bize ulaşın” diye konuştu. Kamuoyuna soruşturmanın ‘yaşayan bir soruşturma’ olarak kalacağını hatırlatan polis yetkilisi, halka toplumda ve sosyal medyada spekülasyondan kaçınma çağrısı yaptı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir